3D produkty a řešení
CAVE 3D - trojrozměrná jeskyně
cvut-cave-4

3D jeskyně je specializované 3D pracoviště, které Vám umožní prozkoumat skutečné prostředí vesmíru, nahlednete do struktury buňky nebo krystalu či do jiného tělesa a trojrozměrného objektu. Aplikace na poli vědy je opravdu veliká a umožní realizovat projekty, které jsou ve skutečnosti záležitostí profesionálních mikroskopů nebo mimozemských výzkumů.

Základem 3D jeskyně je trojce, někdy i čtveřice, projekčních ploch, na které je promítán synchronizovaný obraz z 3D projektorů. Dalším vybavením jsou potřebné stereoskopické brýle spolu s prvky pro synchronizaci. Zajisté nesmí chybět hardwarové a softwarové vybavení jako zdroj 3D modelů. Výsledný obrazový efekt lze oživit prostorovým zvukovým doprovodem.

  • 3D CAVE
Celý článek...
 
Efektové provedení 3D pro muzea a galerie

modulator

3D provedení muzejních exponátů vtáhne návštěvníky do minulosti a ti se stanou součástí uchvacujícího objevování a odnesou si nezapomunelné zážitky. Pro tyto prostory nabízíme řešení pro velký počet návštěvníků, kteří u vstupu kromě vstupenky obdrží levné papírové brýle, které si mohou ponechat jako suvenýr.

 

Pro instalace na veřejných prostranstvích, v muzeiích a galeriích je nejvhodnějším řešením pasivní projekce, která splňuje nasledující požadavky: ...

Celý článek...
 
3D Videokonferenční systém

UJEP-3DPodíleli jsme se jako jedni z prvních na konstrukci 3D videokonferenčního systému pro Ústeckou Univerzitu J. E.Purkyně. Unikátní systém umožňuje streoskopicky snímat třídu včetně případného výukového programu a ten celý přenášet do druhé budovy, kde je reprodukován 3D stereoskopickým systémem a účástníci vidí přednášku opravdu "živě".

 

Zakladem pro přenos 3D obrazu přes vidkonfernece je multiplexor (což je zpravidla hardwareové zařízení nebo specializovaný software na PC), který signál ze dvou kamer zpracuje do formy vhodné pro přenos po standardní videokonferenční lince...

Celý článek...