3D FULL HD projektor Panasonic PT-AT5000 Tisk Email

PT-AT5000-3První 3D projektor pro domácí kina s rozlišením Full HD v nabídce Panasonic, model PT-AT5000, je současně také první 3D projektor na světě, který využívá technologie průhledných LCD panelů na frekvenci 480 Hz v kombinaci s technologií Overdrive pro výrazné omezení dvojitých linií v obraze – „crosstalk“. Projektor poskytuje vysoce kvalitní obraz ve dvojrozměrné i třírozměrné podobě také díky novému optickému systému s kontrastním poměrem 300 000:1 a se svítivostí 2 000 lumenů.

Projektor Panasonic PT-AT5000E je určen pro vysoce kvalitní promítání filmů. Výrobce požadoval, aby divák měl při sledování obrazu obdobný zážitek jako ve špičkově vybaveném kinosálu. Proto na vývoji projektoru spolupracovali i odborníci z filmových laboratoří Panasonic Hollywood Laboratory, kteří se podíleli také na vývoji 3D blu-ray disků a na definici oborových standardů pro trojrozměrné zobrazení.


Parametry 3D obrazu lze doladit pomocí funkcí 3D Viewing Monitor a 3D Picture Balance, přičemž 3D Viewing Monitor umožňuje 3D efekt nastavit podle velikosti obrazu tak, aby odpovídal zavedeným bezpečnostním a zdravotním požadavkům, a funkce 3D Picture Balance umožňuje zobrazit obraz pro levé a pravé oko souběžně vedle sebe a následně ho upravit podle momentální potřeby. Další nadstandardní funkcí je konverze běžného 2D obrazu do 3D s tím, že uživatel má k dispozici pět různých typů prostorového efektu.

Panasonic_PT-AT5000E_projectorProjektor má infračervený vysílač pro aktivní synchronizaci s 3D brýlemi. Diváci tedy mohou použít stejný typ brýlí jako majitelé 3D televizorů Panasonic Viera: TY-EW3D10E, TY-EW3D2LE, TY-EW3D2ME a TY-EW3D2SE. Brýle se prodávají samostatně jako doplňkové příslušenství. Pokud je zapotřebí synchronizovat signál na delší vzdálenost, lze dokoupit i samostatný infračervený vysílač ET-TRM110.

Uživatel má také řadu možností pro úpravy a nastavení obrazu. Kdo má širokoúhlé plátno s poměrem stran 2,35:1, které nejlépe navozuje atmosféru velkého kinosálu, jistě ocení funkci Intelligent Lens Memory – Inteligentní paměť objektivu.
Jakmile totiž je třeba promítat filmy s poměrem stran obrazu 4:3 nebo 16:9, je nezbytné upravit zoom, aby se promítaný obraz vešel do plátna, a také ostření. Díky funkci inteligentní paměti objektivu není toto třeba realizovat ručně: Do paměti projektoru lze uložit šest různých nastavení zoomu a ostření a přednastavené hodnoty pak snadno aktivovat stiskem tlačítka. Projektor má také funkci automatické detekce poměru stran obrazu a umí automaticky přepnout nastavení mezi standardním
širokoúhlým zobrazením 16:9 a „kinosálovým“ 2,35:1.

Mezi další přednosti patří dva 12V terminály a podpora technologie VIERA Link, díky které lze dálkovým ovladačem ze základní výbavy ovládat nejen projektor, ale i jiná kompatibilní zařízení. Projektor je vybaven dvojnásobným zoomem, takže už ze vzdálenosti 3,6 metru od projekční plochy lze mít obraz s úhlopříčkou 305 cm. Objektiv je stejně jako u předchozích modelů posuvný, umožňuje 100% vertikální a 26% horizontální posun obrazu. Projektor tedy lze bez problémů umístit těsně pod strop nebo na zeď.

 Panasonic PT-AE7000/AT5000

Na zadním panelu je mnoho konektorů pro různé typy videosignálu, mezi kterými jsou tři terminály HDMI verze 1.4 a dva vstupy pro kompozitní video. Vstupy HDMI jsou kompatibilní se standardy x.v.Colour a Deep Colour s podporou 12bitové barevné hloubky. Projektor je také šetrný vůči životnímu prostředí. Inteligentní správa napájení reguluje výkon lampy podle zobrazovaného obsahu. U temnějších scén, kde není nutný maximální jas, lampa automaticky omezí výkon. Díky tomu je průměrná spotřeba projektoru snížena o 10 %.
Projektor Panasonic PT-AT5000E s 2D i 3D zobrazením je v prodeji od října 2011 u vybraných partnerů Panasonic, tedy i u nás.

Neváhejte a zavolejte si nebo napište o předvedení tohoto úžásného projektoru pro domácí kino u nás v showroomu.

Kompletní technická specifikace projektoru Panasonic PT-AE7000/AT5000