3D FULL HD Panasonic PT-AT6000

Panasonic PT-AT6000smallNový Full HD projektor Panasonic slibuje nejen výborný Full HD obraz, ale také razatně vylepšenou 3D projekci. Bude výsledek takový, jak říká výrobce? Rok se s rokem sešel a na scénu přichází nový LCD videoprojektor značky Panasonic. Na teprve druhou 3D generaci svých projektorů si Panasonic tentokrát ani nemusel brát dvouletou pauzu, jako na loňský model PT-AT5000

Nový model PT-AT6000 přináší oproti PT-AT5000 opravdu znatelné zlepšení obrazu. To se sice týká především 3D, ale za to je viditelné na první pohled. 3D filmům přibylo na hloubce a plasticitě a celkově na filmovějším vzhledu. Obraz vypadá homogenně a zároveň je dokonale ostrý. Jedná se o videoprojektor určený jen a pouze na domácí kino a jako LCD je velmi citlivý na vlivy vnějšího prostředí, a proto se nehodí do veřejných prostor a přes uváděných 2400 lumenů se nedoporučuje na plátno větší šířky než 3 m. V případě 3D s jeho více než poloviční ztrátou jasu budete rádi, když vysvítíte uspokojivě něco přes 2 metry. Panasonic při jeho propagaci zdůrazňuje hlavně jeho mimořádné 3D schopnosti umožněné technologii průhledných LCD panelů na frekvenci 480 Hz a oproti předchozímu modelu PT-AT5000 o něco větší jas a kontrast. Aktivní 3D brýle zeštíhlely, zlehčily a zlevnily. Z vnějšku se na projektoru od loňska nic moc nezměnilo.

 Rafinovaně skryto nadále zůstává ovládání posunu čočky – je schované pod snímatelným krytem na pravé straně čela projektoru a místo kolečka ho kontroluje zábavná páčka. Také možnosti umístnění AT6000 v místnosti zůstávají díky flexibilitě posunu čočky a dvojnásobnému zoomu nadále skoro neomezené.

AT6000 zachovává i osvědčené menu s přehlednou strukturou a korektní českou verzí bez překladových blábolů, která tak často osvěžují menu projektorů jiných výrobců. V části menu věnované 3D zůstává jediným opravdu důležitým bodem, který nesmíte zapomenout nastavit, volba velikosti plátna. Má zásadní vliv na přesvědčivost 3D efektu. Neměnila se ani nabídka obrazových režimů. Na stránce. Možnosti můžete nastavit úroveň HDMI signálu, způsob projekce, zrychlení otáček větrák, výkon lampy atd..

V čem Panasonic LCD projektor vyniká je zpracování obrazu. Pohybové artefakty jsou oproti konkurenčním technologiím velmi minimalizované. A co je nového na 3D frontě? Naštěstí tam klid nenastal. Spíš hektická činnost, protože zlepšení 3D efektu je evidentní a dramatické. Definitivně se zlepšila hloubka a plasticita obrazu. V porovnání s pasivní projekcí v kině je prostorový efekt už nejen srovnatelný, ale spíše lepší. Pokud jde o 3D artefakty, mimořádnou roli hraje zdroj signálu.

Panasonic PT-AT6000 je videoprojektor optimalizovaný na použití v tradičně velikém domácím kině, rozhodně nepatří někam, kde se hodně práší a kouří (cigarety). Klasickou 2D projekci zvládá asi nejlépe, jak jde od LCD projektoru očekávat. Ve 3D jednoznačně exceluje, kvalita 3D obrazu však závisí i na kvalitě videa, které si na něm budete promítat. Z dobrého Blu-ray filmu vykouzlí 3D obraz s enormní hloubku, plasticitou a zároveň s barevně přirozeným vzhledem.

K tomu navíc PT-AT6000 nabízí skoro neomezené možnosti instalace a kalibrace a je uživatelsky přátelský projektor. Novinku Panasonic PT-AT6000 lze tak jen vřele doporučit. V prodeji je od prosince 2012 u vybraných partnerů Panasonic, tedy i u nás.

Zdroj: Jiří Brener, www.avmania.cz

Neváhejte a zavolejte si nebo napište o předvedení tohoto úžásného projektoru pro domácí kino u nás v showroomu. Kompletní recenze Panasonic PT-AT6000 na www.avmania.cz
Kompletní technická specifikace projektoru Panasonic PT-AT6000