Rodinný dům v Praze

Realizace

2006, postupné rozšiřování až do 2009


Ovládané technologie

  • veškerá AV technika v domě
  • osvětlení
  • rolety a zatemnění


Rodinný dům s nejvíce komponenty CRESTRON na území ČR. Majitel, sám odborník v oblasti IT technologií a vlastník obdobného domu v USA, kde je systém Crestron již osazen, si vyžádal řídicí systém s velmi obsáhlými a provázanými možnostmi ovládání. Výsledkem je aplikace s osazením celkem více než 160 komponent Crestron, z toho 14 dotykových panelů, 65 tlačítkových ovladačů, 3 centrály, urychlovač sítě Cresnet..

Na dotykových panelech lze definovat světelné scény, které jsou pak vyvolány a indikovány na tlačítkových ovladačích. Lze souhrnně sledovat stav teplot a topení jednotlivých zón, stav čidel EZS, stav elektrických zámků v domě, AV techniky, kamer. Majitel může na dotykových panelech definovat priority a oprávnění přístupu do jednotlivých částí domu pomocí čteček karet. Podobně lze na nastavovat oprávnění sledování obrazu z kamer, nebo možnost jejich ovládání (zoom, pan).

Systém je dále doplněn na zakázku vyrobeným interface LonWorks pro komunikaci s MaR jednotkou klimatizace a VZT a vlastním NARDIC sběrnicovým systémem pro čtečky přístupových karet.